Darba vieta mājās – kam tajā jābūt?

darba vieta mājās

Nav pārsteigums, ka daudziem no mums mājās ir vieta, kuru izmantojam, lai pildītu darba pienākumus – atsevišķs galds vai pat darbistaba. Viena lieta ir skaidra – atšķirībā no ofisa, savā mājoklī varam izpausties daudz radošāk, lai izveidotu tādu vidi, kurā pašiem ir patīkami atrasties. Par to, kam vajadzētu atrasties darba vietā, ja to iekārtojat savā mājā vai dzīvoklī, lasiet turpinājumā.

  • Krēsls. Ja cilvēks ilgstoši pavada laiku sēžot pie datora vai, darot ko citu, ir svarīgi parūpēties par kvalitatīvu biroja krēslu. Šī patiesi ir tā lieta, uz kuras rēķina nevajadzētu taupīt, ja vēlaties pēc iespējas ilgāk saglabāt normālu stāju un nesastapties ar roku, kāju un muguras problēmām. Protams, svarīgi ir arī izkustēties aptuveni ik pēc stundas, kas ir būtiski arī acu veselībai.
  • Ja vēlaties patiesi ergonomisku vidi, varat izvēlēties galdu ar maināmu augstumu. Ir noderīgi, ja galda virsma ir pietiekami plaša, un tai papildus ir pievienoti virsējie plaukti, kuros var novietot dažādas dokumentu mapes utt. Tāpat mūsdienās ir populāri galdi, zem kuriem stacionāro skapīšu vietā ir pievienoti skapīši ar riteņiem. Tas nozīmē, ka tos iespējams nepieciešamības gadījumā pārvietot pēc jūsu ieskatiem. Smagnējās mēbeles aizstāj viegli un eleganti krēsli, galdi, skapji utt.
  • Vienu no plauktiem ieteicams novietot pēc iespējas tuvāk vietai, kur strādājat, lai ātri varat piekļūt nepieciešamajiem dokumentiem. Ērtāki būs atvērtie plaukti, kurus varēsit izmantot dažādu grāmatu un citu materiālu novietošanai.
  • Krāsas. Lai lieki nenovērstu uzmanību no veicamajiem uzdevumiem, darba vietā vai darbistabā nevajadzētu atrasties liekām mēbelēm vai citām lietām savukārt interjerā ieteicams izmantot ne vairāk kā 2 līdz 3 krāsas.
  • Tam jābūt pietiekami spēcīgam, lai jūs varētu pilnvērtīgi strādāt, tādēļ parūpējaties, lai galds atrastos tuvu logam, no kura iegūsit dabīgo gaismu savukārt mākslīgā apgaismojuma radīšanai var izmantot galda lampas, kā arī griestu un sienu lampas.
  • Radiet noskaņu. Lai radītu tādu vidi, kura ļauj jums justies ērti, pārdomājiet, kas ir tās lietas, kuras jūs vēlaties redzēt savā darbistabā vai darba zonā? Nelieli interjera elementi? Motivējoši uzraksti un attēli pie sienas? Skaļruņi mūzikas baudīšanai, kamēr strādājat? Izvēle ir jūsu rokās!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*