Vai dīvāns var aizstāt gultu?

vai dīvāns var aizstāt gultu

Viena no svarīgākajām mēbelēm dzīvoklī vai mājā – tā, uz kuras iespējams iemigt un atpūsties. Miegs un atpūta ir ārkārtīgi būtiski ikvienam, tāpēc ir vērts pievērst īpašu uzmanību tam, lai mēbele, uz kuras grasāmies gulēt, ir ērta, komfortabla un patīkama. Bieži vien, telpas platības taupīšanas nolūkos, izvēlamies nevis gultu guļamistabā, bet gan dīvānu. Kāpēc?

Pirmkārt – dīvāns aizņems mazāk vietas, ja tas būs izlaižams un saliekams. Otrkārt – pareizi un labi izvēlēts dīvāns var būt tikpat ērts un labam miegam noderīgs, kā jebkura klasiskā gulta, tāpēc, guļamistabā nav obligāti jābūt gultai, ja vien pareizi izvēlamies dīvānu. Tomēr, ja lūkojamies detalizētāk – lūk, daži plusi un mīnusi gultas vai dīvāna izvēlē.

Gulta

Gulta vienmēr būs pirmais, kas ienāk prātā, domājot par guļamistabas iekārojumu vai, vienkārši miegu. Plusi klasiskajai gultai ir vairāki – tā ir ērta, visbiežāk, ja tā izvēlamies, arī liela un stilistiski ļoti dažāda, lai varētu izvēlēties no ļoti plaša piedāvājumu klāsta – katra gaumei un patikšanai – augstāku, zemāku, platāku, ar galvgali vai bez tā un tā tālāk. Vēl viens pluss ir iespēja izvēlēties īpašāku matraci, ja mājās ir gulta – tādu, kas atbilst mūsu miega paradumiem un veselībai, arī ortopēdisko, ja nepieciešams. Tomēr ir arī mīnusi – viens no tiem – gultas ir diezgan dārgas. Ja vēlamies skaistu, elegantu, laba materiāla gultu, plus vēl kvalitatīvu matraci, nāksies šķirties no krietnas naudas summas. Arī jau minētie izmēri var būt mīnuss, ja telpa, kurā gultu novietot, ir neliela – gulta jānovieto tā, lai tajā būtu arī ērti iekāpt un izkāpt (atkarībā arī no tā, cik gulētājiem tā paredzēta un tiks izmantota).

Dīvāns

Plusi – noteikti vietas ietaupījums – tas ir īsts glābējs mazu telpu īpašniekiem – dienas laikā salokāms, lai telpā varētu brīvi darboties, naktī kļūstot par gana plašu un ērtu guļamvietu. Dažādās formas un izmēri arī ir priekšrocība – dīvānu varam izvēlēties atkarībā no tā, kāda ir mūsu guļamistaba, kādas mēbeles vēl tajā ietilpst, kā ērtāk iekļūt un izkļūt no dīvāna un tā tālāk. Mīnusi – ne visi dīvāni ir ērti, tiesa – ja pacenšamies, var izdoties atrast ļoti ērtu dīvānu gulēšanai. Ikrīta un ikvakara rituāls ar dīvāna izvilkšanu un salaišanu var būt kā mīnuss, jo īpaši rītos steidzīgajiem. Tomēr jāatzīst – gulta arī katru rītu un vakaru ir jāklāj.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*