6 fantastiskas idejas vecu krēslu izmantošanai

kā izmantot vecu krēslu

 

Mūsdienās par teju trendu ir kļuvusi vecu, nevajadzīgu, toties glītu lietu izmantošana citiem mērķiem. Piemēram, no bēniņiem nonestajam krēslam nebūt nav jākalpo par krēslu, uz kura sēdēt viesiem – to lieliski var pārvērst par gana daudz dažādam citam pielietojumam paredzētam mērķim.

Galu galā – vecmāmiņas krēslu gluži mest mēslainē negribas, arī kopējā telpas interjerā tas neiederas un atrestaurēt – pārāk liels darbs un laika ieguldījums. Tad jau labāk – nedaudz darba, piepūles un radošuma – lūk, un krēsls jau kalpo pavisam citam mērķim.

  1. Vecu krēslu var pārvērst par košu un interesantu dārza dekoru. Nokrāsojam spilgtā krāsā – gaiši zila, zaļa, oranža, dzeltena – pēc izvēles. Izņemam krēslam tā “sēžamo” daļu, un tā vietā ievietojam liela izmēra puķu podu vai kasti, ko nokrāsojam tādā pašā krāsā, kā krēsls. Novietojam dārzā un priecājamies. (Uz krēsla atzveltnes vēl var sakarināt dažus mazākus puķu podus).
  2. Krēsls – plaukts. Tiem, kam neparastais dizains ir pavisam tuvs sirdij, bet mājās trūkst plauktu (grāmatām vai citām mīļlietiņām) – liekam krēslu pie sienas. Atbrīvojam krēslu no kājām, pārkrāsojam kādā interesantā krāsā, vai, tieši otrādi, notīrām veco krāsu nost – piestiprinām pie sienas – mums ir ārkārtīgi neordinārs plaukts, kurā novietot savas pašas mīļākās grāmatas!
  3. Atminamies krēslus ar rāmja tipa atzveltnēm, kas bija mīkstas un patīkamas? Audums novalkājies un krēslu vairs neizmantosim, bet koka daļa labi saglabājusies? Lielo krēsla atzveltni var padarīt par lielisku lielformāta fotorāmi.
  4. Izklaide dārzā turpinās. Veco krēslu varam pārvērst par skaistām bērnu šūpolēm dārzā. Ērti, turklāt, ar atzveltni, lai bērnam šūpošanās būtu drošāka.
  5. Vecu krēslu var pārvērst par veselu plauktiņu un kabatiņu sistēmu. Nozāģējam atzveltni, apgriežam krēslu kājām gaisā – pie visām četrām kājām piesienam “mantu maisiņus” – auduma maisiņus, tā lai tie nosegtu visas krēsla kājas. Četri maisiņi – pirmais piesiets pie pirmās otrās kājas, otrais pie otrās trešās un tā tālāk, līdz visi piestiprināti. Mantu glabātava gatava. Ja vēlamies, lai mūsu “veidojums” vieglāk pārvietojams, piestiprinām ritentiņus pie bijušās krēsla “sēžamās daļas”.
  6. Atrestaurējam! Veca krēsla – uz kura vēl var apsēsties, to nesalaužot, vērtība ir liela. Reizēm labāk tomēr atrestaurēt seno krēslu, nekā pārvērst par jaunu objektu!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*