Ieteikumi, kā izvēlēties dīvānu viesistabai

dīvāns viesistabai

Domājot par viesistabas iekārtošanu, pirmais, kam būtu jāpievērš uzmanība, ir ērta, moderna un tajā pašā laikā funkcionāla dīvāna izvēle. Tā kā šajā telpā uzturēsies ne tikai jūsu mājokļa iemītnieki, bet arī viesi, ir jāpadomā par to, lai dīvāns būtu pietiekoši komfortabls un radītu mājīgu atmosfēru telpā, neradot disonanci ar pārējiem interjera elementiem.

Izvēloties dīvānu viesistabai, ir jāpievērš uzmanība mēbeles izmēram, krāsai, formai, apdares materiālam, funkcionalitātei, kā arī pildījumam. Aplūkosim šos punktus nedaudz tuvāk.

Izmērs

Šeit vispirms jāsāk ar to, ka jāpārdomā, kādam mērķim dīvāns būs paredzēts. Vai bieži uzņemat lielu viesu skaitu? Vai plānojat to izmantot pašu vajadzībām, lai nelielā kompānijā noskatītos filmu vai aprunātos pie tējas tases? Vai plānojat to izmantot arī kā variantu ciemiņiem, kuriem nepieciešams pārnakšņot? Visus šo jautājumus vajadzētu pārdomāt, kā ari jāņem vērā kopējā telpas platība. Ja istaba ir neliela, ar dīvāna izmēru aizrauties nevajadzētu, tad nekam citam vienkārši neatliks vietas un arī pašiem būs grūtāk pārvietoties.

Krāsa

Dīvānam, tāpat kā citām mēbelēm, ir jāsaskan ar telpas interjeru, tā krāsu pieskaņojot tonim, kāds dominē istabā. Tāpat jāpadomā par to, vai jūsu mājās ir mājdzīvnieki vai mazi bērni, jo tas nozīmē, ka uz dīvāna būs redzamas dzīvnieku spalvas, kā arī bērni nereti var nosmērēt dīvāna apdari, tāpēc, iespējams, jāizvēlas tāda krāsa, uz kuras traipi tik ļoti neizcelsies.

Forma

Plašā telpā, kurā uzņemat vairākus viesus, iederēsies dīvāns, kurā var apsēsties 5 līdz 6 cilvēki. Laba izvēle ir dīvāni, kuru formu iespējams pārveidot, pārbīdot tā daļas no vienas malas uz otru, ja nepieciešams, kā arī, veidojot uz iekšu ieliektus stūrus. Mūsdienās joprojām pieprasīti ir arī stūra dīvāni, kuri aizņem salīdzinoši mazāk vietas un ir pietiekoši funkcionāli.

Apdares materiāls

Tam jābūt ne tikai patīkamam, bet arī viegli tīrāmam, ja, piemēram, bērni uz tā izlies sulu vai kāds viesis netīšām uzšļakstīs vīnu, priecāsities, ja traipus ātri varēs iztīrīt.

Funkcionalitāte

Ir labi, ja dīvāns noder ne tikai sēdēšanai, bet arī vajadzības gadījumā – gulēšanai. Šim mērķim noderēs izvelkamie dīvāni, kuru piedāvājums mūsdienās ir ļoti plašs. Ieteicams pievērst uzmanību arī roku balstu funkcijai un detaļām, kuras iespējams pārvietot, piemēram, lielākiem dīvāniem tās ir sēdvietas malās.

Pildījums

Tam ir jābūt pietiekoši mīkstam, taču tajā pašā laikā tas nedrīkst radīt sajūtu, ka, apsēžoties dīvānā, jūs iegrimstat milzīgā mākonī. Sēdēšana tādā dīvānā nebūs ērti ilgākā laika posmā. Tāpat pievērsiet uzmanību, lai pildījums būtu kvalitatīvs un tik ātri nezaudētu savu formu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*