Padomi aizņemtam cilvēkam: Kā kļūt organizētākam?

kā pareizi iekārtot biroju

Viena no lielākajām cilvēku problēmām mūsdienās ir pastāvīgs laika trūkums. Mums ir tik daudz pienākumu, ka, steidzoties tos visus paveikt, bieži vien piemirstam par sevi, un pārvēršamies par “laika vergiem”. Ir vairāki veidi, kā uzlabot savu ikdienu un kļūt organizētākiem, piemēram, pareizi iekārtojot savu mājokli un darba vietu.

Divi pamatnosacījumi – gaisma un gaiss

Ja vēlaties kļūt organizētāki un produktīvāki, nodrošiniet pietiekamu gaismas piekļuvi telpā, kurā strādājat. Protams, vislabāk, ja tas ir dabiskais apgaismojums, taču arī kvalitatīvu lampu izmantošana ir laba alternatīva. Strādājot gaišā telpā, jūs būsit enerģiskāki, kā arī varēsit paveikt vairāk nekā tad, ja strādātu tumšā istabā, izmantojot tikai vienu, nelielu galda lampiņu.

Vēl viena svarīga lieta, kas būtu jāatceras – telpu vēdināšana. Kā zināms, cilvēka smadzenes strādā veiksmīgāk, ja tām regulāri tiek piegādāts svaigs gaiss. Tādēļ, ja jūs pavadāt vairākas stundas, strādājot telpā, parūpējieties par to, lai tā regulāri būtu izvēdināta.

Mēbeles

Kad cilvēki cenšas uzlabot savu produktivitāti un kļūt organizēti, atbilstošu mēbeļu izvēle ir ļoti svarīga, tādēļ pirms iegādājaties galdu, krēslu, skapīšus, plauktus utt., pārdomājiet, kā būtu jāizskatās videi, kurā jūs strādājat vai mācāties, kā arī ņemiet vērā to, kāds interjers jums pašiem liek justies vislabāk.

  • Galds – tam jābūt pietiekoši lielam, lai uz tā pietiktu vietas ne tikai datoram (stacionārajam vai portatīvajam), bet arī galda lampai, rakstāmpiederumiem, grāmatām, kā arī svarīgākajiem dokumentiem un citām lietām, kuras visbiežāk izmanto. Tāpat uz galda ieteicams novietot arī kalendāru, kas noderēs laika plānošanā. Savukārt galda tuvumā, pie sienas varat piestiprināt korķa tāfeli, kas ir ļoti noderīgs rīks tiem, kuri vēlas būt organizēti. Ar piespraužamajām adatām pie tāfeles virsmas varēsit piestiprināt lapiņas ar svarīgākajiem uzdevumiem, iepirkumu sarakstu, tuvinieku dzimšanas dienām, gaidāmajiem notikumiem, veicamajiem uzdevumiem utt. Tas viss atradīsies jūsu acu priekšā, tādēļ nebūs jāuztraucas, ka kaut ko aizmirsīsit, kā arī jebkurā brīdī tāfeli varēsit papildināt ar jauniem uzdevumiem. Ir cilvēki, kuri pie korķa tāfelēm piestiprina iedvesmojošus foto un citātus, kas palīdz noskaņoties darbam un sasniegt iecerēto.
  • Krēsls – tiem, kuri daudz laika pavada pie datora, noteikti ir jāiegādājas kvalitatīvs biroja krēsls, kuram ir atzveltne, kā arī maināms augstums.
  • Plaukti – lai ātrāk piekļūtu pie nepieciešamajiem dokumentiem, grāmatām un citām lietām, jums noderēs atvērtais plaukts, kuru ieteicams novietot tuvu zonai, kurā strādājat vai mācāties.
  • Skapīši – ir vairāki varianti, kā jūs savā vidē varat izmantot skapīšus. Nereti cilvēki iegādājas galdus, kas jau ir apvienoti ar atvilktnēm. Ja tā nav, varat atsevišķi iegādāties skapīšus, kuros salikt dažādas lietas. Ja vēlaties, varat katru atvilktni ierīkot atsevišķiem dokumentiem u.c. priekšmetiem, lai tos pēc tam būtu vieglāk atrast.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*