Kā pašam restaurēt nolietojušos dīvānu?

dīvāna restaurēšana

Mēbeles nolietojas – ar to neviens strīdēties nevar. Un visbiežāk izvēlamies iegādāties jaunas, kad vecās nolietojušās. Tomēr – reizēm dīvāns ir iemīļots tik ļoti, ka nevēlamies to tā vienkārši izmest ārā un meklēt jaunu.

Un tad – domājam, kā atjaunot vecā dīvāna izskatu uz jaunāku, svaigāku. Tiesa, dīvāna restaurācija un atjaunošana var maksāt dārgi. Tāpēc, reizēm mēģinām lietas darīt paši – arī nolietojušās dīvāna restaurēšanu.

Teorētiski restaurēt mīksto mēbeli patiešām ir vienkārši: akurāti jānoņem mēbeles audums, ko vēlāk izmantot par piegriezni, un skatās, kas dīvānam “vēderā” – kādi materiāli kādā secībā likti, kā tie sastiprināti, kas īsti ir cietis un būtu labojams vai maināms.

Ja galva strādā un brīvā laika ir pietiekami daudz – varam doties pretī uzvarai un atjaunotam dīvānam. Praktiski šis process ir daudz sarežģītāks un var beigties ar pilnīgu zaudējumu. Un tomēr – mēģināt ir vērts – pat tad, ja pilnībā izgāzīsimies – būsim ieguvuši vērtīgu pieredzi. Bet jaunu dīvānu var iegādāties vienmēr.

Daudzas no lietām, kas nepieciešamas dīvāna restaurācijai, labam saimniekam parasti jau mājās ir – mazāks āmurs, skrūvgriezis, dažādas knaiblītes, metramērs, šķēres. Arī kāds asāks nazis. Protams, nepieciešama arī līme un plānāka ota. Pie reizes jānopērk skavotājs un vismaz iepakojums skavu, jo, pat vienam ķeblītim iziet ap 150 skavu, kur nu vēl dīvānam.

Tas nozīmē, ka lielākam pasākumam vairāk noder elektriskais skavotājs, Ar šādu aprīkojumu jau var ķerties pie tapsēšanas pamatu apguves. Protams, vēl ir vajadzīgi materiāli, kuru nosaukums un apjoms pirms mēbeles atvēršanas amatierim nav zināms.

Ja mīksto mēbeļu atjaunošana, tostarp tapsēšana, nav sirdslieta, uz ekonomisko izdevīgumu šai nodarbē grūti cerēt, pat ja darbaspēks it kā par brīvu. Galvenais – krietni pārmaksāsiet par materiāliem, kurus, dabiski, pirksiet ar rezervi, jo teorētiski visi maksā lēti.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*