Kā izvēlēties mēbeles minimālisma stilā?

mēbeles minimālisma stilā

Ja man būtu jāraksturo, kā minimālisms interjerā atšķiras no citiem dizaina stiliem, tad es teiktu, ka to ir grūti neieraudzīt. Pirmkārt, tas izpaužas: funkcionalitātē, vieglumā, neitrālos toņos, kā arī nelielā mēbeļu, dažādu mantu un dekoru skaitā. Visu šo īpašību apvienojums ir ideāli piemērots nelielām telpām, jo tās uzreiz šķiet krietni plašākas.


Iepazīsimies – minimālisms!

  • Sienas – tās visbiežāk tiek krāsotas vai pārklātas ar dekoratīvo apmetumu. Parasti izmanto vienu krāsu toni.
  • Griesti – arī tiem izmanto vienu toņu gammu, ieteicams, gaišu.
  • Grīda – populārākie materiāli: flīzes, lamināts, koks. Faktūra – vienkārša un vienkrāsaina.
  • Mēbeles – eksperti atzīst, ka minimālisma stila piekritējiem patiks iebūvētas mēbeles, kas atbrīvo vietu telpā. Visbiežāk šim stilam piestāv tādi materiāli kā dabīgais koks, kurā iestrādātas stikla, ādas vai hromētās detaļas. Ja, piemēram, dīvāna apdare ir vienkrāsaina, tai var piemeklēt dekoratīvos spilvenus, kas ir atšķirīgā tonī. Tomēr jāatceras, ka šeit svarīgākās ir gaišas un neitrālas krāsas, kas “nelec” acīs.

Ja iekārojat savu mājokli minimālisma stilā, atvadieties no visām liekajām mēbelēm, kas funkcionāli nav noderīgas, un tikai aizņem lieku vietu. Telpām nevajadzētu būt pārbāztām ar dažādiem “krāmiem”. Lai no tiem atbrīvotos pēc iespējas vienkāršāk, sāciet ar sev svarīgāko mēbeļu saraksta sastādīšanu. Esiet nežēlīgs, pārdomājiet, kas ir tās lietas, kuras jums patiesi ir nepieciešamas? Pēc tam aplūkojiet mēbeles, kas atrodas telpā. Minimālisma stilu raksturo izteiksmīgas līnijas un formas, bez liekiem dekoriem. Par spīti tam, ka šāda veida mēbeles var šķist formālas un “aukstas”, tās patiesībā ir omulīgas un ērtas. Piemēram, ja iekārtojat viesistabu un uzskatāt, ka ar vienu dīvānu ir par maz, iegādājaties pufus.

Minimālisma stilam piemērotas ir mēbeles, kuras iespējams transformēt jeb pārveidot. Piemēram, galdiņi, kas var tik palielināti vai samazināti. Taburetes, kuras iespējams salikt un izjaukt utt.

Runājot, par logu aizsegiem, minimālisma stilā labi izskatīsies vienkrāsainas žalūzijas gaišā tonī.

Minimālisms mūsdienās cilvēkiem ir ļoti piemērots. Tas radīs sakārtotības, miera un vienkāršības sajūtu mājās, kas palīdzēs atgūties no stresa un dažādām citām problēmām.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*