8 dizaineru padomi, kā pareizi iekārtot mazu bērnistabu

maza bērnistaba

Nelielas telpas iekārtot ir grūti – nelielas bērnistabas – vēl grūtāk. Bērnam nepieciešama gan vieta gultai, gan skapim, gan mantiņu kastēm, gan arī vieta, kur rotaļāties. Tāpēc iekārtot bērnistabu jau tā ir izaicinājums – vēl jo vairāk, ja tā ir maza. Kāpnes, dažādas plauktu sistēmas, izvelkamās gultas, divstāvu gultas ar rotaļu zonu lejas stāvā, šīs un citas idejas var izmantot, lai iekārtotu nelielu bērnistabu.

Lūk – 8 padomi, kā labāk to paveikt.

  1. Lai cik neliela arī nebūtu telpa – vispirms jāsāk ar drošību. Aizspraust rozetes, nodrošināt stūru drošību, jānodrošina atvilktnes, lai bērns tajās nevar ievērt rociņas.
  2. Krāsām ir nozīme – izvēlamies gaišas, krāsas, tomēr nesaraibinām telpu. Bieži vien bērnistabā sienas ir noklātas ar dažādām raibām tapetēm – zvēriņi, rotaļu tēli un tā tālāk. Mazā telpā tas nenāks par labu.
  3. Raibo tēlu vietā izvēlamies vienu skaistu sienas zīmējumu, kas telpai piešķir plašumu – vismaz vizuālā izpratnē.
  4. No praktiskās puses skatoties – mazākam bērnam nederēs divstāvu gulta. Labāk izvēlēties gultu, zem kuras iespējams novietot atvilktnes vai mantiņu kastes, kur novietot bērna rotaļlietas vai veļu.
  5. Bērna istabu nepieciešams sadalīt vairākās funkcionālās zonās – guļamvieta, garderobe, telpa spēlēm un mācībām. Tas ļaus telpu vieglāk uzturēt kārtībā. Tiesa, mazākā telpā to būs grūtāk izdarīt – sadalīt jau tā nelielo teritoriju.
  6. Bērnu mēbeles parasti ir mazākas un krāsainākas. Izmērs palīdzēs telpas lieluma ziņā – mazas mēbeles nozīmē to, ka tās aizņem mazāk vietas. Tomēr labāk izvēlēties nedaudz lielākas mēbeles, ņemot vērā, ka bērni ātri aug – nebūs tik ātri jāgādā jaunas.
  7. Plaukti un skapīši – arī tad, ja plaukti un skapīši atrodas augstu – kur bērns pats netiek klāt, tos var lieliski izmantot mantu un apģērbu glabāšanai. Pluss – bērnam paaugoties plauktus varēs izmantot viņš pats – skolas grāmatām.
  8. Galvenais princips, veidojot bērnu istabas interjeru, ir izvairīties no vienveidības. Sienas, griesti, aizkari, gultas pārvalki var būt spilgti un krāsaini, taču ne vienveidīgi un acis nogurdinoši. Ļaujiet arī bērnam pašam pievienot interjeram kādu detaļu, piemēram, uzlīmēt uz sienām savus zīmējumus.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*