Skandināvu dizaina mēbeles – kas tās ir un ar ko atšķiras?

mebeles no zviedrijas

Drīzumā Latvijā ienāks Zviedrijas mēbeļu gigants “IKEA”, kas papildinās esošo tirgu ar daudzveidīgu mēbeļu piedāvājumu. Pirms tas noticis, iepazīsim, kas īsti ir skandināvu dizaina mēbeles un ar ko tās atšķiras no citām.

Šādām mēbelēm ir skaidras un izteiktas formas, tās ir funkcionālas un bez liekiem izskaistinājumiem. Ražošanā lielākoties izmanto dabiskus materiālus, piemēram, liektu finieri. Visbiežāk mēbeles ir maigos toņos, taču pēdējo gadu laikā veikalos arvien biežāk iespējams ieraudzīt arī košāku krāsu salikumus.

Tiem, kuri vēlas iekārtot telpu vienkārši, taču funkcionāli, skandināvu stila mēbeles būs lieliski piemērotas, jo tās var viegli kombinēt. Ja vēlaties smelties iedvesmu mēbeļu izvēlei, varat aplūkot dažādus piemērus internetā, kas sniegs priekšstatu par to, kā šis stils iekļaujas kopējā interjerā un kā to var pielāgot dažāda izmēra telpām.

Mēbelēs un citos elementos ļoti bieži tiek izmantoti dažādu dabisku materiālu apvienojumi, piemēram, stikls ar gaišu koksni, stikls ar metālu utt. Skandināvu stils īpašu uzmanību pievērš tieši formai un tās skaidrībai, tajā pašā laikā neaizmirstot par funkcionalitāti.

Spilgts skandināvu dizaina mēbeļu piemērs ir mums visiem labi zināmā taburete, kas 1933.gadā tika radīta Somijā, un mūsdienās šī vienkāršā, taču tajā pašā laikā praktiskā mēbele ir atrodama teju ikvienā mājā vai dzīvoklī.

Lai mājoklī radītu omulīgu atmosfēru, tiek izmantotas dažādas tekstilijas. Skandināvu dizainā bieži izmanto: aizkarus, paklājus, galdautus, spilvenus un pledus. Tāpat noskaņas radīšanai tiek izmantoti daudzveidīgi gaismas objekti.

Telpas apdarē bieži tiek izmantota dēļu grīda savukārt sienas nereti klātas ar baltu krāsojumu vai elegantām tapetēm. Gaišo toņu biežā izmantošana tiek skaidrota ar saules gaismas trūkumu, kas Skandināvijas valstīs ir labi pazīstams.

Mēbeles ir kompaktas un funkcionālas, tādēļ, iekārtojot telpas, priekšroka tiek dota kompaktiem skapjiem, mantu kastēm, kā arī saliekamām gultām un galdiem. Šāda veida mēbeles aizņem maz vietas, tāpēc ir ideāli piemērotas nelielām istabām.

Skandināvu dizains ļoti patiks minimālisma piekritējiem, jo tajā nav lieku rotājumu, greznojumu, novērtēts tiek viss praktiskais un funkcionālais, kā arī priekšroka tiek dota mierīgai un harmoniskais atmosfērai.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*